Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri

Ev tipi su arıtma sistemleri günümüzün yaygın olarak tercih edilen su arıtma teknolojisinin başında gelir. Özellikle artık günümüzde mutfak ve ev dekorasyonuna uygun olarak üretilen, çocuklu aileler için güvenli ve pratik bir yöntem olarak ev tipi su arıtma sistemleri özellikle kalabalık şehir ve bölgelerde sıkça tercih ediliyor. Su arıtma yöntemleri,  alkali su arıtma cihazı, arıtıcı, içme suyu arıtma, osmos su arıtma, sanayi tipi su arıtma ve ters ozmoz su arıtma gibi adlarla da yaygın olarak anılan su arıtma günümüzün büyük teknolojik adımlarından biri olarak kabul edilmektedir. Hem çevreye dost üretim şekli ile hem de temiz ve taze su elde etmeyi sağlayan su arıtma sistemleri doğadan ilham alarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Günümüzün en büyük hayati ihtiyaçlarından biri olan temiz su nedeniyle ev tipi su arıtma sistemleri lüksten çok ihtiyaç haline gelmiştir. Ne yazık ki gittikçe azalmakta ve mevcut olan içme suları da gün geçtikçe kirlenmekte ve sağlığı tehdit etmektedir. Temiz su içebilmek ve içilen suyun içinde bulunan her bir unsuru bilmek, sağlıklı bir şekilde su tüketimini desteklerken, bilinçli olmayı da sağlar. Su arıtma cihazı özellikle kalabalıklaşmaya başlayan yerlerde (Alanya, Gazipaşa su arıtma, Oba, Tosmur, Kestel, Avsallar, Konaklı, Cikcilli, Demirtaş, Kargıcak, Anamur su arıtma, Side su arıtma, Serik su arıtma) yaygın şekilde kullanılır. Özellikle ev tipi su arıtma cihazı evde çocuk, yaşlı ya da hamile anne adayları varsa tüketilebilecek en sağlıklı ve ideal su olma özelliği taşır. Ev tipi su arıtma cihazı için en büyük avantajlardan biri; hayat kaynağı olan suyun temiz ve güvenilir şekilde içilmesini sağlayan oldukça önemli teknolojik cihazlar olmasıdır.

Normal Sayfaya Git

Su Arıtma Cihazlarına Bak – Ücretsiz Deneyebilirsiniz! 1899 TL

Bilgi Al : +90 544 747 17 47

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri Nedir?

Ev tipi su arıtma sistemleri teknolojik olarak üretilme yöntemleri ve içerisinde bulunan teknolojik filtrelerin yardımı ile musluktan akan en kirli şebeke sularını temiz, taze bir şelale suyuna dönüştürebilmektedir. Su arıtma sistemleri içinde bazı filtreler bulunur. Bu filtreler ise çeşitli amaçlara hizmet eder.  Bu sistem içinde bulunan birinci filtre sayesinde şebeke yani çeşme suyu içinde mevcut olan çamur, kir, pas, mikroorganizma, virüs, kum ve toz gibi unsurlar ayrıştırılır. Bu sayede de su, temiz bir şekilde içilebilir kıvama gelir. Bu cihazlarda kullanılan ikincil filtre ise; suda mevcut olan klor oranını dengeler. Bu sayede de suyun saflık derecesi ideal konuma ulaştırılır. Üçüncül filtre ise suyun tadını ve kokusunu ideal biçime ulaştırarak içilebilecek en sağlıklı suyu kısa sürede ortaya çıkarır. Bu gibi faktörler sebebiyle de su arıtma cihazları yaygın şekilde kullanılan ve hemen hemen her evde bulunan cihazlar haline gelmiştir. Ev tipi su arıtma cihazı sayesinde evlerde, iş yerlerinde ya da ofislerde şebeke suları olan çeşme suların ileri teknolojik yöntemlerle temizlenmesi, arındırılması sağlanır. Su arıtma cihazları genel olarak ev tipi su arıtma cihazı ve sanayi tipi su arıtma olarak iki ayrı sınıfta incelenebilir. Ev tipi su arıtma cihazı genel olarak içme suyu üretmek amacıyla evlerde kullanılan bir sistemdir. Bu sebeple de tüketim miktarı, şebeke suyunun özellikleri arıtma cihazında olması gereken özellikleri seçerken belirleyici bir faktör olarak karşımıza çıkar.  Şayet evde içme suyu ihtiyacını karşılamak için ev tipi su arıtma cihazı arıyorsanız; ise bu amaçla sizin için en uygun olacak seçim; 5 filtre sistemine sahip, membran teknolojisi ile su arıtan cihazlar olarak tavsiye edilebilir. Söz konusu bu cihazlar; sudaki kimyasalları da ayırır. Bunun dışında mikrobiyolojik olarak filtre özelliği sağlamaktadır. Bu şekilde de en içilebilir ve en sağlıklı suları elde etmek mümkün hale gelir. Bu cihazlar toplum arasında tezgah altı su arıtma sistemleri olarak da ifade edilir. Bunun sebebi tezgah altı su arıtma sistemlerinin mutfak tezgahlarının altına sığabilecek kadar ufak ve pratik bir cihaz olmasıdır. Tezgah altı su arıtma cihazları ev tipi su arıtma cihazı ile aynı anlamı taşır ve günümüzde oldukça dekoratif ve şık şekilde de dizayn edilebilmektedir.

Tezgah üstü su arıtma cihazları ise boyut bakımından daha büyük su arıtma sistemleridir. Yarı sebil boyutunda olan tezgah üstü su arıtma cihazları sıcak ve soğuk arındırılmış, temiz ve taze su üretme özelliğine sahiptir.

Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri Suyu Nasıl Temizler?

Ev tipi su arıtma sistemleri de bütün su arıtma sistemlerinde olduğu gibi “ters ozmoz” prensibi ile çalışmaktadır. Bu yöntem sayesinde suyu arındırma işlemlerini ve aşamalarını başarılı şekilde gerçekleştirmektedir. Su arıtma cihazlarına gelen su öncelikli olarak ön filtrasyona işleminden geçirilir. Daha sonra “Partikül filtresi” olarak tanımlanan bu aşamada, su içinde mevcut olan ve beş mikrondan daha büyük boyutlarda mevcut olan tüm partiküller ortadan kaldırılır ve suyun temizliği ve arındırılması başarılı şekilde tamamlanır. Bu adımın ardından ise ev tipi su arıtma sistemleri aktif karbon filtre aşamasına başlar. Aktif karbon filtre özellikle içme sularında mevcut olan kötü koku ve kötü tat gibi unsurları ortadan kaldırır. Kötü koku ve tada yol açan unsurları temizleyen bu sistemler sayesinde en ideal ve sağlıklı su elde edilmiş olur. Bu aşamanın da tamamlanmasının ardından yeniden bir mikron boyutundaki partiküllerin geçmesine engel olan ve başka bir filtreye aktarılmış olan su, içerisindeki istenmeyen ve daha önce filtre edilememiş partiküllerden temizlenmiş şekilde arınmış bir konuma getirilir. Bu aşamada artık su “ters ozmoz” membran’ından geçmeye hazır hale gelerek, oldukça temiz, oldukça sağlıklı ve oldukça doğal formuna erişebilir. “Ters ozmoz” membranı, suyun içinde çözünme şansına sahip olmayan arsenik, sodyum, asbest, nitrat, kurşun, gibi birçok ağır metal iyonunun geçişini engeller. Bu sayede de tazeliği, temizliği ve saf suyu üreterek, hayat kalitesin arttırır.  Ev tipi su arıtma sistemleri birçok fayda sağlar. Bununla beraber öncelikli olarak sağlık açısından sağladığı avantajlar ile dehayat kalitesini yükseltir. İçme suyu arıtma ya da natural su arıtma olarak da ifade edilen ev tipi su arıtma sistemleri sayesinde arındırılmış sular zararlı mineral tuzları içermez. Bu sayede de kan dolaşımını hızlandırarak, daha sağlıklı bir hayat için ilk adımı atmayı sağlar. Bu sayede vücut daha enerjik, daha zinde bir formda olur. Bunun dışında, arıtılmış suda hücrelerden zararlı karışımların atılması oldukça kolaydır.