Ev Tipi Su Arıtma Cihazı

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı

Su arıtma yöntemleri,  alkali su arıtma cihazı, arıtıcı, içme suyu arıtma, osmos su arıtma, sanayi tipi su arıtma ve ters ozmoz su arıtma gibi isimlerle de bilinen su arıtma günümüzün büyük teknolojik gelişmelerinden biridir. Çevreye dost bir şekilde güvenilir, temiz ve taze su elde etmeyi sağlayan su arıtma sistemleri doğadan ilham alarak geliştirilmiş bir teknolojidir. Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri olan temiz su, ne yazık ki gittikçe azalmakta ve mevcut olan içme suları da gün geçtikçe kirlenmekte ve sağlığı tehdit etmektedir.

Normal Sayfaya Git

Su Arıtma Cihazlarına Bak – Ücretsiz Deneyebilirsiniz! 1899 TL

Bilgi Al : +90 544 747 17 47

Temiz su içebilmek ve içilen suyun içinde bulunan her bir unsuru bilmek, sağlıklı bir şekilde su tüketimini desteklerken, bilinçli olmayı da sağlar. Su arıtma cihazı özellikle kalabalıklaşmaya başlayan yerlerde (Alanya, Gazipaşa su arıtma, Oba, Tosmur, Kestel, Avsallar, Konaklı, Cikcilli, Demirtaş, Kargıcak, Anamur su arıtma, Side su arıtma, Serik su arıtma) yaygın şekilde kullanılır. Özellikle ev tipi su arıtma cihazı evde çocuk, yaşlı ya da hamile anne adayları varsa tüketilebilecek en sağlıklı ve ideal su olma özelliği taşır. Ev tipi su arıtma cihazı için en büyük avantajlardan biri; hayat kaynağı olan suyun temiz ve güvenilir şekilde içilmesini sağlayan oldukça önemli teknolojik cihazlar olmasıdır.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Nedir?

Ev tipi su arıtma cihazı geliştirildiği yöntemler ve içerisindeki teknolojik filtreler sayesinde musluktan akan çeşme sularını arındırır ve temiz bir içme suyuna dönüştürür. Su arıtma sistemleri içinde bulunan birinci filtre sayesinde şebeke yani çeşme suyu içinde bulunan çamur, kir, pas, mikroorganizma, virüs, kum ve toz gibi unsurlar ayrıştırılır. Bu sayede de su, temiz bir şekilde içilebilir kıvama gelir. Bu cihazlarda kullanılan ikincil filtre ise; suda mevcut olan klor oranını dengeler. Bu sayede de suyun saflık derecesi ideal konuma ulaştırılır. Üçüncül filtre ise suyun tadını ve kokusunu ideal biçime ulaştırarak içilebilecek en sağlıklı suyu kısa sürede ortaya çıkarır.

Musluk yani şebeke suları hem kokusundan, hem tadından hem de renginden kolayca ayırt edilebilen sulardır. Bunun sebebi ise musluk yani şebeke suyu içinde klor, kireç ve kirlilik oranının çok fazla olmasıdır. Musluk suyun içilmesi, tüketilmesi, meyve ve sebzelerin bu su ile temizlenmesi hatta bu sularla duş dahi alınması uzun vadede ciddi problemlerin ortaya çıkmasına yol açabilmektedir.  Belediyeler şehir sularını ne kadar arındırıp bina ve sitelere gönderse de, ikamet edilen binanın, evin ya da sitenin su depolama tanklarının temizliği yapılmamaktadır. Bundan dolayı da borulardaki pas, kir, mikrop, toz gibi birçok dış faktör suyu kısa sürede kirletmekte ve hijyenik olmayan, sağlıksız suların evlerimizin çeşmesinden akmasına yol açmaktadır. Bundan dolayı da su arıtma cihazları yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ev tipi su arıtma cihazı sayesinde evlerde, iş yerlerinde ya da ofislerde şebeke suları olan çeşme suların ileri teknolojik yöntemlerle temizlenmesi, arındırılması sağlanır. Su arıtma cihazları genel olarak ev tipi su arıtma cihazı ve sanayi tipi su arıtma olarak ikiye ayrılmaktadır.

Ev tipi su arıtma cihazı genel olarak içme suyu üretmek amacıyla kullanılır. Bundan dolayı da tüketim miktarı, şebeke suyunun özellikleri arıtma cihazında olması gereken özellikleri seçerken belirleyici olmaktadır. Şayet evde içme suyu ihtiyacını karşılamak için ev tipi su arıtma cihazı gereksinimizin mevcut ise bu amaçla sizin için en uygun olacak seçim; 5 filtre sistemine sahip, membran teknolojisi ile su arıtan cihazlar olacaktır. Bu cihazlar; sudaki kimyasalları da ayırarak mikrobiyolojik olarak filtre özelliği sağlamaktadır. Bu sayede de en içilebilir ve en sağlıklı sular elde edilmektedir. Bu cihazlar toplum arasında tezgah altı su arıtma sistemleri olarak da ifade edilir. Bunun sebebi tezgah altı su arıtma sistemlerinin mutfak tezgahlarının altına sığabilecek kadar ufak ve pratik bir cihaz olmasıdır. Tezgah altı su arıtma cihazları ev tipi su arıtma cihazı ile aynı anlamı taşır ve günümüzde oldukça dekoratif ve şık şekilde de dizayn edilebilmektedir.

Tezgah üstü su arıtma cihazları ise boyut bakımından daha büyük su arıtma sistemleridir. Yarı sebil boyutunda olan tezgah üstü su arıtma cihazları sıcak ve soğuk arındırılmış, temiz ve taze su üretme özelliği taaşır. İki su arıtma sistemi arasında da kalite bakımından hiçbir fark bulunmaz. Kullanıcının arzu ettiği özellikler ve boyut tercihine göre hangi cihazın daha sağlıklı olacağı tespit edilebilir.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Suyu Nasıl Arındırır?

Ev tipi su arıtma cihazı da diğer tüm su arıtma sistemlerinde olduğu gibi “ters ozmoz” prensibi ile temizleme ve suyu arındırma işlemlerini gerçekleştirir. Su arıtma cihazlarına gelen su öncelikli olarak ön filtrasyona işleminden geçirilir. Daha sonra “Partikül filtresi” olarak ifade edilen bu aşamada, su içinde mevcut olan ve beş mikrondan daha büyük boyutlarda mevcut olan tüm partiküller ortadan kaldırılır ve suyun temizliği ve arındırılması başarılı şekilde tamamlanır. Bu aşamanın ardından ise arıtılmış olan suyun geçeceği diğer uygulama ise “aktif karbon filtre” uygulaması ile temizlenmesidir olarak karşımıza çıkar.“Aktif karbon filtre”, özellikle içme suyunda istenmeyen kötü tat ve kokuları ortadan kaldıran ve suyu ideal içme suyu olarak temizleyen aşamadır. Bu aşamanın da tamamlanmasının ardından yeniden bir mikron boyutundaki partiküllerin geçmesine engel olan ve başka bir filtreye aktarılmış olan su, içerisindeki istenmeyen ve daha önce filtre edilememiş partiküllerden temizlenmiş şekilde arınmış bir konuma getirilir. Bu aşamada artık su “ters ozmoz” membran’ından geçmeye hazır hale gelerek, oldukça temiz, oldukça sağlıklı ve oldukça doğal formuna erişebilir. “Ters ozmoz” membranı, suyun içinde çözünme şansına sahip olmayan arsenik, sodyum, asbest, nitrat, kurşun, gibi birçok ağır metal iyonunun geçişini engeller. Bu sayede de tazeliği, temizliği ve saf suyu üreterek, hayat kalitesin arttırır. Bu önemli fonksiyonu haricinde ise, insan vücudunun ihtiyacı olan yararlı minerallerinde geçişine izin verir. Daha sonra ise faydalı faktörlerin suda bulunmasını sağlar. Ters ozmoz ünitesinde işlem gören su artık “kaliteli ve temiz su” olarak kullanıma hazır ve insan sağlığına yararlı hale gelir. “Ters ozmoz” yöntemi sayesinde içilebilir su elde edilir.