X
SU Yumuşatma Sistemleri

SU Yumuşatma Sistemleri

Zaman Kontrollü Su Yumuşatma Sistemleri

 Bnreo zaman kontrollü su yumuşatma sistemleri ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları iyon değiştirme prensibiyle giderilir. Zaman kontrollü su yumuşatma sistemleri zamansal periyot olarak haftanın istenilen gününde, istenilen saatte herhangi bir müdahale olmaksızın rejenerasyon işlemlerini kendiliğinden gerçekleştirir. Doyuma ulaşan reçine zaman kontrollü olarak tuzlu su ile rejenerasyona girerek, kalsiyum ve magnezyum iyonlarından temizlenir.

Debi Kontrollü Su Yumuşatma Sistemleri

Bnreo debi kontrollü su yumuşatma sistemleri; sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını, iyon değiştirme yöntemiyle giderir. Debi kontrollü su yumuşatma sistemleri, geçen su miktarını cihaz üzerinde bulunan bir sayaç vasıtası ile ölçerek daha önceden programlanmış ters yıkama işlemine tabi tutar. Kontrol grubu bir su sayacına bağlıdır. Reçinenin yumuşatabileceği kadar su miktarı kontrol grubuna tanımlanır. Tank içinden belirlenen miktarda su geçtiğinde cihaz rejenerasyona geçmek üzere sinyal alır ve tuzlu su ile rejenerasyona girerek, kalsiyum ve magnezyum iyonlarından temizlenir.

Tandem Su Yumuşatma Sistemleri

Bnreo Tandem su yumuşatma sistemleri ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları iyon değiştirme prensibiyle giderilir. Tam otomatik kontrol sistemleri ile donatılmış olan bu sistem, iki yumuşatma ünitesinden oluşmuştur. Sistem geçen su miktarına göre volumetrik olarak kontrol edilebilmektedir. TANDEM sistemde her bir yumuşatma cihazı sırası ile rejenerasyon devresine girer ve hazır hale gelince prosesteki ünitenin doymasını ve prosesi kendine devretmesini bekler. Bu sayede insan müdahalesine ihtiyaç duymasızın ve rejenerasyon işlemleri için proses durmadan günün 24 saati daimi şekilde yumuşak su üretilmiş olur.

Yüzey Borulamalı Su Yumuşatma Sistemleri

Bnreo Yüzey Borulamalı Tandem ve Triplex su yumuşatma sistemleri ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları iyon değiştirme prensibiyle giderilir. PLC otomasyon kontrol sistemleri ile donatılmış olan bu sistem, iki veya daha fazla yumuşatma ünitesinden oluşmuştur. Sistem elektirik veya pnömatik aktuatörlü vanalar ve PLC otomasyon ünitesiyle kontrol edilmektedir. Geçen su miktarına göre volumetrik olarak kontrol edilebilmektedir. Yüzey Borulamalı Tandem ve Triplex sistemlerde her bir yumuşatma cihazı sırası ile rejenerasyon devresine girer ve hazır hale gelince prosesteki ünitenin doymasını ve prosesi kendine devretmesini bekler. Bu sayede insan müdahalesine ihtiyaç duymaksızın ve rejenerasyon işlemleri için proses durmadan günün 24 saati daimi şekilde yumuşak su üretilmiş olur.